Contesso
Klubbat för:
3 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LEKSAKSHUND, fransk bulldog, Contesso, 1900-tal, bemålad massa med ögon av glas, hjulförsedd, "man drar i halsbandet, då öppnar han munnen och skäller", längd ca 65 cm, höjd ca 34 cm,
Metallbricka: Contesso, 4, Avenue de la Victorie, 41, Rue Gioffredo 41, Nice
PROVENIENS: Riksmarskalken och Finansministern Axel Vennerstens familj
391143
2016-06-18