Matbord 1800-tal

Matbord 1800-tal
Matbord 1800-tal
Matbord 1800-tal
Matbord 1800-tal
Matbord 1800-tal
Matbord 1800-tal
Matbord 1800-tal
Matbord 1800-tal
Matbord 1800-tal
Matbord 1800-tal

Klubbat för:

4 600 SEK

Utropspris

5 000 SEK

MATBORD, 1800-tal, svarvade ben, hjultrissor, mahogny, höjd 76, diameter 128, 3 iläggsskivor i furu medföljer (vardera bredd 59), total längd 305 cm, 4 par längdstolpar medföljer
PROVENIENS: Prof Oscar Björck, se Svenska Hem feb 1917

Bruksslitage, lagning

391211

2016-06-18