Matbord 1800-tal
Klubbat för:
4 600 SEK
Utropspris
5 000 SEK
MATBORD, 1800-tal, svarvade ben, hjultrissor, mahogny, höjd 76, diameter 128, 3 iläggsskivor i furu medföljer (vardera bredd 59), total längd 305 cm, 4 par längdstolpar medföljer
PROVENIENS: Prof Oscar Björck, se Svenska Hem feb 1917
Bruksslitage, lagning
391211
2016-06-18