Stig Lindberg litografi

Stig Lindberg litografi
Stig Lindberg litografi
Stig Lindberg litografi
Stig Lindberg litografi

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

STIG LINDBERG (1916-1982), komposition med man på häst, signerad och daterad Stig L -58 i trycket, handskriven gåvotext "till Arnold (Erderyd) från Stig", litografi, motivmått ca 39 x 38 cm.

PROVENIENS: Försäljningschefen för porslin vid Gustavsberg Porslinsfabriker 1950-1976, Arnold Erderyd

391213

2016-06-19