Stig Lindberg litografi
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STIG LINDBERG (1916-1982), komposition med man på häst, signerad och daterad Stig L -58 i trycket, handskriven gåvotext "till Arnold (Erderyd) från Stig", litografi, motivmått ca 39 x 38 cm.
PROVENIENS: Försäljningschefen för porslin vid Gustavsberg Porslinsfabriker 1950-1976, Arnold Erderyd
391213
2016-06-19