Sven-Erik Johansson

Sven-Erik Johansson
Sven-Erik Johansson
Sven-Erik Johansson
Sven-Erik Johansson
Sven-Erik Johansson
Sven-Erik Johansson
Sven-Erik Johansson
Sven-Erik Johansson

Såld för:

Osåld

Utropspris

40 000 SEK

SVEN-ERIK JOHANSSON (född 1925):
"Landskap från Myriaden", signerad och daterad SE Johansson 1961, blandteknik på papper uppfodrad på pannå, ca 60x122 cm,

UTSTÄLLD: Riksförbundet för bildande konst, utställning "Finland 1961".

Läs mer

Smärre färgbortfall

391240

2016-08-24