Dryckeskanna silver

Dryckeskanna silver
Dryckeskanna silver
Dryckeskanna silver
Dryckeskanna silver
Dryckeskanna silver
Dryckeskanna silver
Dryckeskanna silver
Dryckeskanna silver
Dryckeskanna silver
Dryckeskanna silver
Dryckeskanna silver
Dryckeskanna silver

Klubbat för:

5 600 SEK

Utropspris

6 000 SEK

DRYCKESKANNA, silver, sannolikt Tyskland, 1800-tal, oidentifierade stämplar, uppåt avsmalnande, välvt lock, svängd hänkel, driven och ciselerad dekor, invändigt förgylld, höjd ca 19 cm, vikt ca 490 g

Enstaka bristningar, slitage

391258

2016-06-17