Dryckeskanna silver
Klubbat för:
5 600 SEK
Utropspris
6 000 SEK
DRYCKESKANNA, silver, sannolikt Tyskland, 1800-tal, oidentifierade stämplar, uppåt avsmalnande, välvt lock, svängd hänkel, driven och ciselerad dekor, invändigt förgylld, höjd ca 19 cm, vikt ca 490 g
Enstaka bristningar, slitage
391258
2016-06-17