Tallrikar Clobbered Kina
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TALLRIKAR, ASSIETTER, 12 dlr., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), Clobbered, bestående av 4 flata, 5 djupa samt 3 assietter, dekor av drake samt blommor, diameter 20-24 cm
Nagg, slitage, en flat tallrik med spricka
391498
2016-06-19