Tallrikar Clobbered Kina

Tallrikar Clobbered Kina
Tallrikar Clobbered Kina
Tallrikar Clobbered Kina
Tallrikar Clobbered Kina

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

2 000 SEK

TALLRIKAR, ASSIETTER, 12 dlr., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), Clobbered, bestående av 4 flata, 5 djupa samt 3 assietter, dekor av drake samt blommor, diameter 20-24 cm

Nagg, slitage, en flat tallrik med spricka

391498

2016-06-19