Spritkagge 1800-talets slut

Spritkagge 1800-talets slut
Spritkagge 1800-talets slut
Spritkagge 1800-talets slut
Spritkagge 1800-talets slut
Spritkagge 1800-talets slut
Spritkagge 1800-talets slut

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

2 500 SEK

SPRITKAGGE, 1800-talets slut, stomme i förgylld brons, kortsidor i silver med otydliga stämplar, kagge i glas, tappkranar i form delfiner, vred i form av tuppar, höjd ca 21, längd 28 cm

Kaggen med spricka, proppar, lagningar, ngt ostadigt

391503

2016-06-19