Brickbord Rörstrand

Brickbord Rörstrand
Brickbord Rörstrand
Brickbord Rörstrand
Brickbord Rörstrand
Brickbord Rörstrand
Brickbord Rörstrand
Brickbord Rörstrand
Brickbord Rörstrand
Brickbord Rörstrand
Brickbord Rörstrand

Klubbat för:

550 SEK

Arviointi

1 200 SEK

Kuvaus

BRICKBORD, Rörstrand, vitglaserad med polykrom dekor av blombuketter och ströblommr, underrede i valnöt, fotavslut skulpterade ball-and-claw, brickan märkt EL Rörstrand P CO 1/2, signerad och daterad Rörstrand EL 1922, höjd ca71, 75x52 cm

Kuntoraportti

Bicka med lagningar

391504

Päivämäärä:

2016-06-19