Brickbord Rörstrand
Klubbat för:
550 SEK
Arviointi
1 200 SEK
Kuvaus
BRICKBORD, Rörstrand, vitglaserad med polykrom dekor av blombuketter och ströblommr, underrede i valnöt, fotavslut skulpterade ball-and-claw, brickan märkt EL Rörstrand P CO 1/2, signerad och daterad Rörstrand EL 1922, höjd ca71, 75x52 cm
Kuntoraportti
Bicka med lagningar
391504
Päivämäärä:
2016-06-19