Josef Ekberg tebord Gustavsberg 1929

Klubbat för:

1 700 SEK

2 000 SEK

JOSEF EKBERG, tebord, Gustavsberg 1926, bricka i flintgods, målad dekor "Svenstorp", underrede i vitbemålat trä, märkt GUSTAVSBERG 1926 J. Ekberg, höjd 73, 70x50 cm

Bricka med lagning, slitage

391645

2016-06-23