Jesusfigur
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
JESUS samt S:T ANTONIUS (1800/1900-tal) (2), träskurna samt bemålade och förgyllda, avtagbara delar i form av strålkransar, käpp och kors, högsta höjd ca 31 cm
Slitage, Jesus hand kring staven något lös
391724
2016-06-20