Bror Hjorth, relief
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BROR HJORTH (1894-1968), "Till Uplands spelmän", signerad Bror Hjorth, daterad sommaren 1944 Björklinge, gjutarmärkt Herman Bergman fud., plakett med spelmän i relief, patinerad brons, diameter 17,5 cm.
Enstala märke.
391750
2016-06-21