Bror Hjorth, relief

Bror Hjorth, relief
Bror Hjorth, relief
Bror Hjorth, relief
Bror Hjorth, relief

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

4 000 SEK

BROR HJORTH (1894-1968), "Till Uplands spelmän", signerad Bror Hjorth, daterad sommaren 1944 Björklinge, gjutarmärkt Herman Bergman fud., plakett med spelmän i relief, patinerad brons, diameter 17,5 cm.

Enstala märke.

391750

2016-06-21