Fällbord Anders Rosendahl Arboga

Klubbat för:

6 600 SEK

Utropspris

8 000 SEK

ANDERS JACOB ROSENDAHL (mästare i Arboga 1762-1836), fällbord, signerat AI ROSENDAHL ARBOGA, omkring 1800-tal, fanerat med alrot, på fot av björk, mörk resp. svartbetsad, diameter ca 88,5 cm, höjd ca 76 cm

Åldersrelaterat slitage

391793

2016-06-21