Dosor en i silver

Dosor en i silver
Dosor en i silver
Dosor en i silver
Dosor en i silver
Dosor en i silver
Dosor en i silver
Dosor en i silver
Dosor en i silver
Dosor en i silver
Dosor en i silver

Klubbat för:

550 SEK

Utropspris

1 500 SEK

DOSA, silver, kartuschformad, lock av skuret pärlemor, invändigt med förgyllning, otydliga stämplar, troligen 1823, längd 7,5 cm, DOSA, porslinslock med målat blommotiv, delvis av papp, 1800-tal, diameter 6,8 cm

Pärlemor med sprickor och motiv med slitage

391888

2016-06-21