Figurin Meissen

Figurin Meissen
Figurin Meissen
Figurin Meissen
Figurin Meissen
Figurin Meissen
Figurin Meissen
Figurin Meissen
Figurin Meissen
Figurin Meissen
Figurin Meissen

Klubbat för:

13 500 SEK

Utropspris

8 000 SEK

THEODOR EICHLER, Danserska (ballerina Loie Fuller), Meissen, 1900-talets första hälft, porslin, märkt B225, höjd ca 26,5 cm

Nagg på sockel, tillverkningsdefekt

391916

2016-06-23