Nils Emil Lundström vas Rörstrand
Klubbat för:
3 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
NILS EMIL LUNDSTRÖM, vas, Rörstrand 1900-talets början, modellerad dekor av blommor och blad i underglasyrfärgerna grönt, violett och blått, genombruten dekor på livetmärkt Rörstrand NL samt inpressad i godset 20651, höjd ca 23 cm
Nagg
391969
2016-06-22