Nils Emil Lundström vas Rörstrand

Klubbat för:

3 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

NILS EMIL LUNDSTRÖM, vas, Rörstrand 1900-talets början, modellerad dekor av blommor och blad i underglasyrfärgerna grönt, violett och blått, genombruten dekor på livetmärkt Rörstrand NL samt inpressad i godset 20651, höjd ca 23 cm

Nagg

391969

2016-06-22