Carl Larsson, Fru Dora Lamm
Klubbat för:
12 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
CARL LARSSON
1853-1919
Fru Dora Lamm född Upmark, med sina barn
Signerad C.L. i blyerts. Etsning, 20 x 24,7 cm
Utförd 1910
Efter en oljemålning från 1903.
LITTERATUR
Hjert & Hjert 71, état I/I, sällsynt
392124
2016-06-22