Carl Larsson, Fru Dora Lamm

Carl Larsson, Fru Dora Lamm
Carl Larsson, Fru Dora Lamm
Carl Larsson, Fru Dora Lamm
Carl Larsson, Fru Dora Lamm
Carl Larsson, Fru Dora Lamm
Carl Larsson, Fru Dora Lamm

Klubbat för:

12 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

CARL LARSSON
1853-1919
Fru Dora Lamm född Upmark, med sina barn
Signerad C.L. i blyerts. Etsning, 20 x 24,7 cm
Utförd 1910
Efter en oljemålning från 1903.

LITTERATUR
Hjert & Hjert 71, état I/I, sällsynt

392124

2016-06-22