Fickur

Fickur
Fickur
Fickur
Fickur
Fickur
Fickur
Fickur
Fickur

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

2 500 SEK

SUNDBERG, fickur, 1700-tal, vitemaljerad urtavla, romerska och arabiska siffror, spindelgång, urverket märkt Stockholm No 26 E, diameter 43 mm
FICKUR, 18 k guld, 1800-talets senare del, vitemaljerad urtavla, romerska siffror, sekund, ankargång, innerboett i metall, boettnr: 40172, uppdrag med nyckel, diameter 43 mm

Ej funktionstestade, sandbergur saknar boett, delar saknas samt skadad urtavla

392142

2016-06-22