Fickur
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SUNDBERG, fickur, 1700-tal, vitemaljerad urtavla, romerska och arabiska siffror, spindelgång, urverket märkt Stockholm No 26 E, diameter 43 mm
FICKUR, 18 k guld, 1800-talets senare del, vitemaljerad urtavla, romerska siffror, sekund, ankargång, innerboett i metall, boettnr: 40172, uppdrag med nyckel, diameter 43 mm
Ej funktionstestade, sandbergur saknar boett, delar saknas samt skadad urtavla
392142
2016-06-22