Tenntallrikar Johan Gustaf Ryman

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

2 500 SEK

TALLRIKAR, 3 st, rokoko, tenn, stämplade Johan Gustaf Ryman (mästare i Stockholm 1761-1797) Stockholm 1778, fempassformade, djupa, diameter ca 24 cm

Slitage, repor, ett brätte något skevt

392231

2016-06-23