Svensk form med litografi av Stig Lindberg

Klubbat för:

1 300 SEK

Arviointi

1 000 SEK

Kuvaus

STAVENOW, ÅKE - HULDT, ÅKE H. Svensk form. Stockholm 1961.
4:o. 1 signerad litografi Stig. Lindberg 61, kolorerade och andra illustrationer.
Svart skinnband, inre denteller, helt guldsnitt. Bibliofiluppl. tryckt i 500 nr. ex., detta nr 29.

Kuntoraportti

392320

Päivämäärä:

2016-06-23