Svensk form med litografi av Stig Lindberg
Klubbat för:
1 300 SEK
Arviointi
1 000 SEK
Kuvaus
STAVENOW, ÅKE - HULDT, ÅKE H. Svensk form. Stockholm 1961.
4:o. 1 signerad litografi Stig. Lindberg 61, kolorerade och andra illustrationer.
Svart skinnband, inre denteller, helt guldsnitt. Bibliofiluppl. tryckt i 500 nr. ex., detta nr 29.
Kuntoraportti
392320
Päivämäärä:
2016-06-23