Allmoge 1800-tal

Allmoge 1800-tal
Allmoge 1800-tal
Allmoge 1800-tal
Allmoge 1800-tal
Allmoge 1800-tal
Allmoge 1800-tal
Allmoge 1800-tal
Allmoge 1800-tal

Klubbat för:

550 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ALLMOGEFÖREMÅL, 14 dlr., 1800-tal, mässing, koppar, smide, bestående av: mortlar, dosor, väggkrokar, glasögonfodral (1820), den största mortelns höjd 11 cm

Slitage, skador

392356

2016-06-24