Tallrik vas mugg i porslin Kina

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TALLRIK, FAT, SKÅLAR, 1800-tal, höjd 3,5-5, VAS, dekor i famille rosefärger, 1700-tal, porslin, Kina, vasens höjd ca 16, fatets diameter 23 cm

Nagg, vas med omfattande lagningar

392383

2016-06-24