Lucinis Samling

Lucinis Samling
Lucinis Samling
Lucinis Samling
Lucinis Samling
Lucinis Samling
Lucinis Samling
Lucinis Samling
Lucinis Samling
Lucinis Samling
Lucinis Samling

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SYSKRIN, Karl Johan, fanérat i mahogny, dekor av förgyllda lejonmaskaroner, insidan av locket med dekor av intarsia, nyckelbussning i ben, låda med påskrift "Tillv av ebenisten Claëson Göteborg 1825 till dottern Sofie C...", höjd ca 22, 33x20 cm, nyckel medföljer

Smärre fanérskador, invändig låda med sprickor, lådans fackindelningar (3 st) med skador

392421

2016-06-24