Ekselius teak sideboard
Klubbat för:
3 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KARL ERIK EKSELIUS (1914-1998), sideboard, för JOC, teak, 1960-tal, skjutdörrar med bakomliggande lådor och hyllplan, brännmärkt "JOC Design Karl Erik Ekselius Made in Sweden", höjd ca 78, 200x49,5 cm
Slitage, solblekt
392542
2016-06-24