Ekselius teak sideboard

Ekselius teak sideboard
Ekselius teak sideboard
Ekselius teak sideboard
Ekselius teak sideboard
Ekselius teak sideboard
Ekselius teak sideboard

Klubbat för:

3 800 SEK

Utropspris

4 000 SEK

KARL ERIK EKSELIUS (1914-1998), sideboard, för JOC, teak, 1960-tal, skjutdörrar med bakomliggande lådor och hyllplan, brännmärkt "JOC Design Karl Erik Ekselius Made in Sweden", höjd ca 78, 200x49,5 cm

Slitage, solblekt

392542

2016-06-24