Tedosor

Tedosor
Tedosor
Tedosor
Tedosor
Tedosor
Tedosor

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TEDOSOR, 2 st., Kina, Qianlong (1736-1795), porslin, Imari, dekor av blommor i järnoxid samt underglasyrblått, höjd 9,5-10,5 cm

Nagg, slitage, en dosa saknar lock

392819

2016-06-28