Plånbok 1800-tal

Plånbok 1800-tal
Plånbok 1800-tal
Plånbok 1800-tal
Plånbok 1800-tal
Plånbok 1800-tal
Plånbok 1800-tal

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

800 SEK

PLÅNBOK, sent 1800-tal, siden, dekor och monogram ELH (Elsa Lind af Hageby) på en sida, andra sidan avbildning av slott, inuti vacker dekor i färg,
mått 11x17 cm, utvikt 11x43 cm

Proveniens: Stavsund.
Elsa Lind af Hageby (1882-1975), gift med Carl David von Schinkel.

Blekt , något nött, några fläckar

392910

2016-06-25