Konsolbord sengustavianskt
Klubbat för:
12 000 SEK
Utropspris
16 000 SEK
KONSOLBORD, sengustavianskt stockholmsarbete, träskuren dekor och pastellage, förgylld, kalkstens skiva, höjd ca 82, 91x45 cm
Slitage, färgbortfall, stearinrester, pastellage skador/ bortfall, skiva med nagg, postamentet med torrsprickor, senare bemålning på postament
393044
2016-06-26