Josef Ekberg, vas, Gustavsberg
2016-06-29
393387
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
JOSEF EKBERG, vas, Gustavsberg, 1900-talets början, dekor i mörkgrönt av kräftor, fiskar och sjöstjärnor, höjd 23 cm
Tillverkningtsdefekt i glasyren, krackeleringar, glasyrbortfall