Goya etsning akvatnt och kopparstick

Klubbat för:

1 600 SEK

3 000 SEK

FRANCISCO DE GOYA (Spanien, 1746-1828), Tauromachia pl. 11: El cid campeador lanceado otro toro, ca 1815, etsning, akvatint och kopparstick, 25x35 cm, bladstorlek 32,5x46 cm, senare avdrag
PROVENIENS: Påskrift daterad 1968 samt stämpel på baksidan: LIBROS - Antonio Berdegué, Madrid
LITTERATUR: Harris 214

393422

2016-06-29