Goya etsning
Klubbat för:
1 400 SEK
2 000 SEK
FRANCISCO DE GOYA (Spanien, 1746-1828), Desastres pl. 15: Y no hai remedio, etsning, torrnål och kopparstick, 14,2x16,5 cm, senare avdrag
PROVENIENS: Påskrift daterad 1968 samt stämpel på baksidan: LIBROS - Antonio Berdegué, Madrid
LITTERATUR: Harris 135
393427
2016-06-29