Goya etsning ur Los Desastres de la guerra

Klubbat för:

1 200 SEK

2 000 SEK

FRANCISCO DE GOYA (Spanien, 1746-1828), Desastres pl. 33: Qué hai que hacer mas? etsning, torrnål och kopparstick, 15,5x20,5 cm, senare avdrag
PROVENIENS: Påskrift daterad 1968 samt stämpel på baksidan: LIBROS - Antonio Berdegué, Madrid
LITTERATUR: Harris 153

393429

2016-06-29