Fat Kina 1700-tal

Fat Kina 1700-tal
Fat Kina 1700-tal
Fat Kina 1700-tal
Fat Kina 1700-tal
Fat Kina 1700-tal
Fat Kina 1700-tal

Klubbat för:

650 SEK

Utropspris

1 500 SEK

FAT, 2 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor i underglasyrblått, längd 28-35 cm

Krackeleringar, nagg, det mindre fatet lagat

393542

2016-06-30