Karolinsk bägare

Karolinsk bägare
Karolinsk bägare
Karolinsk bägare
Karolinsk bägare
Karolinsk bägare
Karolinsk bägare

Klubbat för:

9 000 SEK

Utropspris

12 000 SEK

BÄGARE, silver, Sven Wallman (1679-1706/1711) Göteborg 1706, karolinsk, delvis förgylld, konisk, smal fotkant, vågband, höjd ca 10,5 cm, vikt ca 143 g

Slitage, liv med gravyrer, mindre bucklor

393570

2016-06-30