Klockskåp 1800-talets andra hälft

Klubbat för:

11 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

KLOCKSKÅP, 1800-tal, bemålat, snedklaff med bakomvarande skrivinredning, centralt placerad urtavla bakom glas vid krönet, höjd ca 230, 120x50 cm

Bruksslitage, renoverat, kompletterat, urverket ersatt av batteridrivet verk, originalverk medföljer löst, dock saknas lod

393625

2016-06-30