Klockskåp 1800-talets andra hälft
Klubbat för:
11 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
KLOCKSKÅP, 1800-tal, bemålat, snedklaff med bakomvarande skrivinredning, centralt placerad urtavla bakom glas vid krönet, höjd ca 230, 120x50 cm
Bruksslitage, renoverat, kompletterat, urverket ersatt av batteridrivet verk, originalverk medföljer löst, dock saknas lod
393625
2016-06-30