Silver stockholm samnt Ryssland 1800-tal
Klubbat för:
800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SUPKOPP, SALTKAR, SUPKOPPAR, 1 par, Stephan Westerstråhle (1789-1812) Stockholm 1807, halvklotformad på låg fot, med hänkel, invändigt förgylld, diameter 6 cm, höjd exkl. hänkel 4,5 cm, salktar Ryssland 1884, totalvikt 110 g
Slitage, bucklor, en med håll, gravyrer
393656
2016-06-30