Joan Miró signerad färglitografi

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

JOAN MIRO (1893-1983), Exposition ´L´oiseau solaire, l´oiseau lunaire, étincelles´ Galerie Maeght, 1967, signerad och numrerad i blyerts Miró 55/150, färglitografi (före text), 65,5x49 cm
LITTERATUR: Mourlot 438

Färgerna blekta

393695

2016-07-01