Spegel 1700-talets slut hallstämplad

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SPEGEL, 1700-talats slut, sengustaviansk, baksida med Norrköpings hallstämpel samt oidentifierad otydlig stämpel, dekor av ymnighetshorn samt urna, medaljong med landskapsmotiv, ca 98,5x43,5 cm

Renoverad, senare bakstycke och glas, krönande dekorelement saknas

393818

2016-07-01