Spegel 1700-talets slut hallstämplad
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SPEGEL, 1700-talats slut, sengustaviansk, baksida med Norrköpings hallstämpel samt oidentifierad otydlig stämpel, dekor av ymnighetshorn samt urna, medaljong med landskapsmotiv, ca 98,5x43,5 cm
Renoverad, senare bakstycke och glas, krönande dekorelement saknas
393818
2016-07-01