Äldre böcker

Äldre böcker
Äldre böcker
Äldre böcker
Äldre böcker
Äldre böcker
Äldre böcker
Äldre böcker
Äldre böcker

Klubbat för:

850 SEK

1 500 SEK

ÄLDRE BÖCKER (10) bl a J F Kleuker (övers C M Schoerbing) Samling af de äldsta folkslagens religions-urkunder öfver deras religionsbegrepp och mysterier 1-2, Stockholm 1820, Anders Otto Lindfors Handbok i romerska antikviteterna med flera kopparstick Örebro 1830, Skrifter av Stagnelius, Stockholm 1824, Journalisten, Stockholm 1791 med kopparstick (utvikbara) På titelbladet stämpel tillhörande Carl Gustaf Leijonhufvud.

Sprickor i bindningar, nagg, fläckar och slitage.

393867

2016-07-01