Skål Törngrens Krukmakeri
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 000 SEK
TÖRNGRENS KRUKMAKERI, skål, 1900-talets andra hälft, vitglaserad med polykrom dekor av blommor, signerad Törngren, diameter ca 35 cm, 2 mindre skålar, Laholm, medföljer
Enstaka glasyrnagg
393924
2016-07-02