Skål Törngrens Krukmakeri

Skål Törngrens Krukmakeri
Skål Törngrens Krukmakeri
Skål Törngrens Krukmakeri
Skål Törngrens Krukmakeri

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 000 SEK

TÖRNGRENS KRUKMAKERI, skål, 1900-talets andra hälft, vitglaserad med polykrom dekor av blommor, signerad Törngren, diameter ca 35 cm, 2 mindre skålar, Laholm, medföljer

Enstaka glasyrnagg

393924

2016-07-02