Skåp 1800-tal allmoge
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKÅP, tvådelat, allmoge, daterat 1827, bemålat med polykrom dekor av kurbits, löst brutet krön, invändigt med hyllplan, två dolda lådor, höjd ca 205, 115x50 cm
Slitage, delvis senare retuscher, lås kärvar
393950
2016-07-07