Skåp 1800-tal allmoge

Skåp 1800-tal allmoge
Skåp 1800-tal allmoge
Skåp 1800-tal allmoge
Skåp 1800-tal allmoge
Skåp 1800-tal allmoge
Skåp 1800-tal allmoge
Skåp 1800-tal allmoge
Skåp 1800-tal allmoge
Skåp 1800-tal allmoge
Skåp 1800-tal allmoge
Skåp 1800-tal allmoge
Skåp 1800-tal allmoge
Skåp 1800-tal allmoge
Skåp 1800-tal allmoge

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SKÅP, tvådelat, allmoge, daterat 1827, bemålat med polykrom dekor av kurbits, löst brutet krön, invändigt med hyllplan, två dolda lådor, höjd ca 205, 115x50 cm

Slitage, delvis senare retuscher, lås kärvar

393950

2016-07-07