Stolar design Josef Frank för Firma Svenskt Tenn
Klubbat för:
17 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
JOSEF FRANK, stolar, 8 st., firma Svenskt Tenn, modellnummer 815, formgivna vid 1930-talets andra hälft, massiv mahogny, dekorspik, höjd 89 cm, sitthöjd 44 cm
Klädslar med smärre skador, en med mindre hål
393974
2016-07-02