Stolar design Josef Frank för Firma Svenskt Tenn

Klubbat för:

17 500 SEK

Utropspris

8 000 SEK

JOSEF FRANK, stolar, 8 st., firma Svenskt Tenn, modellnummer 815, formgivna vid 1930-talets andra hälft, massiv mahogny, dekorspik, höjd 89 cm, sitthöjd 44 cm

Klädslar med smärre skador, en med mindre hål

393974

2016-07-02