Lisa Larson unik bordslampa

Lisa Larson unik bordslampa
Lisa Larson unik bordslampa
Lisa Larson unik bordslampa
Lisa Larson unik bordslampa
Lisa Larson unik bordslampa
Lisa Larson unik bordslampa
Lisa Larson unik bordslampa
Lisa Larson unik bordslampa

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

2 500 SEK

LISA LARSON, unik bordslampa, 1900-talets senare hälft, Gustavsberg, signerad Lisa L, glaserat stengods med ristad dekor, höjd 33 cm

PROVENIENS: Försäljningschefen för porslin vid Gustavsberg Porslinsfabriker 1950-1976, Arnold Erderyd

393981

2016-07-02