Berndt Friberg unik bordslampa
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BERNDT FRIBERG, unik bordslampa, 1900-talets andra hälft, Gustavsberg, signerad Friberg, stengods med harpälsglasyr, höjd 35 cm
PROVENIENS: Försäljningschefen för porslin vid Gustavsberg Porslinsfabriker 1950-1976, Arnold Erderyd
393983
2016-07-02