Britt Louise Sundell väggur

Britt Louise Sundell väggur
Britt Louise Sundell väggur
Britt Louise Sundell väggur
Britt Louise Sundell väggur
Britt Louise Sundell väggur
Britt Louise Sundell väggur
Britt Louise Sundell väggur
Britt Louise Sundell väggur

Klubbat för:

550 SEK

Utropspris

1 000 SEK

BRITT LOUISE SUNDELL, väggur, Gustavsberg, bemålat och glaserat stengods, signerat "BS handarbete och studiohanden", batteridrivet urverk, diameter 25 cm

PROVENIENS: Försäljningschefen för porslin vid Gustavsberg Porslinsfabriker 1950-1976, Arnold Erderyd

Smärre nagg

393984

2016-07-02