Britt Louise Sundell väggur
Klubbat för:
550 SEK
Utropspris
1 000 SEK
BRITT LOUISE SUNDELL, väggur, Gustavsberg, bemålat och glaserat stengods, signerat "BS handarbete och studiohanden", batteridrivet urverk, diameter 25 cm
PROVENIENS: Försäljningschefen för porslin vid Gustavsberg Porslinsfabriker 1950-1976, Arnold Erderyd
Smärre nagg
393984
2016-07-02