Bordslampa Gustavsberg

Bordslampa Gustavsberg
Bordslampa Gustavsberg
Bordslampa Gustavsberg
Bordslampa Gustavsberg
Bordslampa Gustavsberg
Bordslampa Gustavsberg
Bordslampa Gustavsberg
Bordslampa Gustavsberg

Klubbat för:

5 400 SEK

Utropspris

1 200 SEK

GUSTAVSBERG, bordslampa, 1970-tal, gulglaserat stengods, höjd 31,5 cm

PROVENIENS: Försäljningschefen för porslin vid Gustavsberg Porslinsfabriker 1950-1976, Arnold Erderyd

393985

2016-07-02