Väggpendyl 1800-tal
Closed
2016-07-02
394052
| Sold for | 1 100 SEK |
| Estimate | 1 200 SEK |
VÄGGPENDYL, 1800-talets slut, emaljerad urtavla med romerska siffror, front med figurscen signerad J. Miller, , höjd ca 34, 28x13 cm, pendel och lod medföljer
Slitage, urtavla med smärre emaljskada, front med färgbortfall och krackeleringar